Kétoldalú megbeszélésekkel folytatódott a maratoni uniós költségvetési vita
Minden ország ismertette saját álláspontját, utána újra tárgyalóasztalhoz ültek, de az szinte kizárt, hogy csütörtökön bármilyen megállapodás szülessen.
Minden ország ismertette saját álláspontját, utána újra tárgyalóasztalhoz ültek, de az szinte kizárt, hogy csütörtökön bármilyen megállapodás szülessen.
A jogállamiság súlyos megsértése esetén javasolt szankciókat sokkal könnyebb lesz megakadályoznia a tagországok vezetőnek.
Az unió soros elnökségét betöltő Finnország kedden bemutatott javaslata tovább csökkenti a fejlesztési pénzeken belül a kohézióra szánt összeget is.
Szó sincs arról a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár szerint, hogy Magyarország hozzájárulna az uniós támogatások jogállamisághoz kötéséhez.
A külügyminiszter azonban nem érti a magyar és a lengyel kritikákat, szerinte a szabályok minden tagállamra egyaránt érvényesek.
Egy uniós költségvetési javaslat 1,8 milliárd eurót adna a jogérvényesülésre és az alapértékek védelmére, méghozzá a tagállamok feje fölött. Még meg sem szavazták, de a magyar miniszterelnök már most elkezdte fúrni a tervezetet.
A következő hétéves uniós költségvetésről bonyolult tárgyalások várhatók, de meg fognak állapodni – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a közmédiának csütörtökön Pozsonyban, amikor a Kohézió barátai csoport csúcstalálkozójára érkezett.
A PAP hírügynökség úgy értesült, hogy több okból is csökkenhet a következő ciklustól a Lengyelországnak adott uniós támogatást, 2027 pedig az uniós költségvetés nettó befizetőjévé válhatnak a lengyelek.
Annak az országnak járjon több EU-támogatás, ahol tiszteletben tartják a jogállami kereteket, és segítik a migrációs válság közös kezelését – ezzel a javaslattal indíthat Angela Merkel az uniós költségvetés tárgyalásán.